Jump to content

Toggle %s Servere EnGame.Ro

|
Welcome to ENGAME Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Circuit : (17 December 2017 - 09:00 PM)

cf

@  Circuit : (17 December 2017 - 09:00 PM)

servus tanti americanca

@  Senn : (17 December 2017 - 08:58 PM)

salut

@  Victoria^Pul... : (17 December 2017 - 08:57 PM)

Salut

@  followw.ME : (17 December 2017 - 08:56 PM)

Ramai banat prietene si altadata haide cu o vrajeala mai buna

@  followw.ME : (17 December 2017 - 08:56 PM)

thank, uite ce dovada de om ai dat, ai zis ca esti de la baieti din clan si cand colo tu ai venit sa faci reclama

@  doctorDEATH : (17 December 2017 - 08:19 PM)

vai de capu meu :)))))))))

@  L-VIRUS™ : (17 December 2017 - 08:17 PM)

@thank Eu te-am avertizat.

@  thank : (17 December 2017 - 08:16 PM)

10 romani si restu straini

ma p*s pe tine seen sunteti niste copii ratati nu stiu dc va dat pe mana slocket comunitatea

Sunt prost, imi cer scuze.

@  Senn : (17 December 2017 - 08:16 PM)

esti foarte matur din cate se vede

@  thank : (17 December 2017 - 08:15 PM)

Sunt prost, imi cer scuze

spala-te jegosule

vezi ca ai cacat pe chiloti si branza la pula

@  thank : (17 December 2017 - 08:14 PM)

Sunt copil.

in primul rand ai premium

follow voi vorbi cu slocket si o sa iei remove

@  followw.ME : (17 December 2017 - 08:12 PM)

Poti sa iesi, multumim

@  L-VIRUS™ : (17 December 2017 - 08:12 PM)

@thank Te rog frumos sa nu mai spamezi in chat..

Photo

Valoarea industriei gaming s-a triplat datorită microtranzacțiilor

• Please log in to reply
No replies to this topic

OFFLINE   -sTm-

-sTm-

"Respect and you will be respected"

• MENTION

ploaiedebani.jpg

Compania de analiză a pieței digitale SuperData Research a publicat recent raportul Defend Your Kingdom: What Game Publishers Need to Know About Monetization & Fraud.
    Se constată că jocurile tratate drept servicii aduc venituri mult mai mari producătorilor, exemplele oferite sunt Rainbow Six Siege, Destiny 2 și Battlefield 1. Acestea primesc frecvent conținut nou, atât gratuit, cât și contra cost. Drept dovadă, Rainbow Six Siege a intrat în al doilea an de conținut suplimentar, iar primul joc Destiny a primit pachete de conținut timp de aproape 3 ani.
    În 2016, un sfert din veniturile generate pe piața digitală PC a jocurile cu preț de achiziție a venit din conținut suplimentar, precum microtranzacții, expansiuni sau DLC. Asta deoarece gamerii vor să obțină maximul din banii cheltuiți, o tendință începută cu jocurile Free to Play, acum aplicată și titlurilor de 60$.
    Raportul spune că industria și-a triplat valoarea de când au început să fie introduse microtranzacțiile și pachetele contra cost, fără a oferi cifre concrete.
    Privind către viitor, se estimează că tot mai puțini producători vor lansa jocuri noi, majoritatea alegând să urmeze planul „jocuri drept servicii”.
    Un aspect interesant, fără legătură directă cu subiectul, este că gamerii americani așteaptă în general 21 de zile pentru a cumpăra un joc premium.
    Avem confirmarea, deci: Loot Boxes în jocuri cu preț AAA nu vor pleca nicăieri.

• gewihogu likes this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users